استفاده از بادام زمینی طعم دار در تهیه کنسانتره گیلاس

بادام زمینی طعم دار سرشار از چربی های چند غیر اشباع مانند اسید لینولئیک است مطالعات نشان می دهد که جایگزینی کربوهیدرات ها یا چربی های اشباع شده در رژیم غذایی با چربی های غیراشباع چندگانه ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.

بیماری قلبی یک مسئله جدی است که به ویژه در بین مردان شایع است.

رژیم غذایی نقش کلیدی در سلامت قلب ایفا می کند و برخی غذاها از جمله بادام زمینی نشان داده اند که چندین عامل خطر برای بیماری قلبی را کاهش می دهند.

یک بررسی نشان داد که خوردن بادام زمینی و آجیل درختی حداقل دو بار در هفته با 13 درصد کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است.

بادام

مطالعات دیگر نشان می دهد که مصرف بادام زمینی ممکن است سطح کلسترول HDL (خوب) را افزایش دهد که ممکن است برای سلامت قلب نیز مفید باشد.

بادام زمینی خوشمزه، همه کاره و پر از مربا با فهرستی طولانی از مواد مغذی مهم است.

آنها همچنین ممکن است فواید متعددی را به طور خاص برای افراد AMAB ارائه دهند و می توانند به رشد عضلات، حمایت از سلامت قلب و تقویت عملکرد جنسی کمک کنند.

بنابراین، همه جنسیت ها می توانند از بادام زمینی به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و کامل لذت ببرند.

با این حال، بادام زمینی برخی از خطرات بالقوه را نیز به همراه دارد. اگر دیابت نوع 2 دارید، ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد خطرات و فواید خوردن بادام زمینی بیشتر بدانید.

افزودن بادام زمینی و کره بادام زمینی به رژیم غذایی شما ممکن است مفید باشد، به خصوص اگر دیابت نوع 2 دارید اگرچه بادام زمینی از نظر فنی آجیل نیست، اما فواید سلامتی مشابه آجیل درختی مانند گردو، بادام و اسپند را دارد.

بادام زمینی نیز نسبت به سایر آجیل‌ها ارزان‌تر است که اگر به دنبال صرفه‌جویی در هزینه هستید اما همچنان به دنبال پاداش‌های غذایی هستید، عالی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.