انجیر مربایی موجب لاغری زودرس می شود

انجیر مربایی به دلیل غنی بودن از فیبر غذایی، عبور روده را تقویت می کند و به مبارزه با یبوست، چه گذرا و چه مزمن، کمک می کند. بنابراین، باعث بهبود سلامت گوارشی می شود و همچنین دارای قدرت سیری قوی است. این امر، از جمله موارد دیگر، کنترل بهتر وزن بدن را در دراز مدت امکان پذیر می کند.

آنتوسیانین‌ها، رنگدانه‌هایی که به انجیر رنگ ارغوانی می‌دهند، قدرت آنتی‌اکسیدانی قوی دارند و از دیواره رگ‌های خونی در برابر سایش و پدیده تصلب شرایین محافظت می‌کنند. علاوه بر این، فیبرهای موجود در انجیر اثر تنظیمی بر سطح قند خون و همچنین سطح کلسترول خون دارند.

یکی دیگر از مزیت های انجیر، و نه کم اهمیت ترین، این است که گوشت شیرین آن حاوی دوز خوبی از سلنیوم و فلاونوئیدها با خواص زیبایی متعدد است. بنابراین، مصرف کافی و منظم انجیر، خاصیت ارتجاعی به پوست می بخشد، آن را محکم تر نگه می دارد و با پیری زودرس سلول های پوست مبارزه می کند.

اگرچه انجیر برای سلامتی عالی است، با این وجود میوه ای شیرین و نسبتاً کالری است. بنابراین، مهم است که در نظر داشته باشید که باید در مقادیر محدود مصرف شود و با سایر غذاهای متنوع ترکیب شود. برای ایده، یک سهم معادل دو انجیر متوسط ​​است.

انجیر، میوه درخت انجیر، متعلق به خانواده Moraceae است. اصالتاً از حوضه مدیترانه ای است، اما امروزه نیز نمادی از غذاهای جنوب اروپا و غذاهای شمال آفریقا است. از ژوئن تا سپتامبر به وفور در غرفه ها یافت می شود. با این حال بهتر است تا مرداد ماه صبر کنید تا از طعم های بی نظیر آن نهایت استفاده را ببرید.

کارت شناسایی انجیر
خانواده: Moraceae;
منبع: حوزه مدیترانه;
فصل: ژوئن تا سپتامبر;
رنگ بنفش؛
طعم: بسیار شیرین.انجیر که معمولاً انجیر مارسی نامیده می شود، ویژگی نسبتاً شگفت انگیزی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.