اندازه استاندارد فرش دستبافت به چه صورت می باشد؟

فرش یک کف پوش نساجی است که معمولاً از یک لایه بالایی از شمع متصل به پشتی تشکیل شده است. شمع به طور سنتی از پشم ساخته می شد، اما از قرن بیستم الیاف مصنوعی مانند پلی پروپیلن، نایلون یا پلی استر اغلب استفاده می شد، زیرا این الیاف ارزان تر از پشم هستند

فرش دستبافت مدرن معمولاً از تافت های پیچ خورده تشکیل شده است که معمولاً برای حفظ ساختار خود تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند.

اصطلاح

فرش پشمی اردکان اغلب در زمینه ای مشابه با اصطلاح قالی استفاده می شود، اما قالیچه ها معمولاً کوچکتر از یک اتاق در نظر گرفته می شوند و به زمین متصل نیستند.

عکس فرش پشمی ترکی oldypak lp
فرش پشمی ترک
از فرش دستبافت گل ابریشم برای اهداف مختلفی استفاده می شود، از جمله عایق کردن پای فرد از کاشی سرد یا کف بتنی، راحت تر کردن اتاق به عنوان مکانی برای نشستن روی زمین (مثلاً هنگام بازی با کودکان یا به عنوان سجاده نماز)، کاهش صدایی از راه رفتن (به ویژه در ساختمان های آپارتمانی) و افزودن دکوراسیون یا رنگ به اتاق.

فرش ها را می توان در هر رنگی با استفاده از الیاف رنگ شده متفاوت ساخت. فرش ها می توانند انواع مختلفی از نقش ها و نقوش داشته باشند که برای تزئین سطح استفاده می شوند.

فرش در موسسات صنعتی و تجاری مانند فروشگاه های خرده فروشی و هتل ها و در خانه های شخصی استفاده می شود.

امروزه طیف عظیمی از فرش‌ها و قالی‌ها با قیمت‌ها و کیفیت‌های مختلف در دسترس هستند، از فرش‌های ارزان قیمت و مصنوعی که در کارخانه‌ها تولید انبوه می‌شوند و در ساختمان‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند تا فرش‌های گران قیمت پشمی دست‌باف که در خانه‌های شخصی استفاده می‌شوند. خانه ها.

فرش‌ها را می‌توان بر روی ماشین بافندگی کاملاً مشابه پارچه‌های بافته‌شده، با استفاده از نمد سوزنی، گره‌دار با دست (در قالی‌های شرقی)، با پرزهای آن‌ها که به مواد پشتی تزریق می‌شود (به نام تافتینگ)، بافته شده، با قلاب کردن پشم یا پنبه ساخته می‌شود. مش های یک پارچه محکم، یا گلدوزی شده.

فرش ماشینی یزد معمولاً در عرض های 12 فوت (3.7 متر) و 15 فوت (4.6 متر) در ایالات متحده و 4 متر (13 فوت) و 5 متر (16 فوت) در اروپا ساخته می شود.

از قرن 19 و 20، در صورت لزوم برای فرش دیوار به دیوار، عرض های مختلف فرش را می توان با آهن درز و نوار درز (که قبلاً به هم دوخته می شد) به هم دوخت و روی یک لایه زیرین بالشتک (پادری) روی زمین ثابت کرد. ) با استفاده از میخ، نوارهای چسبنده (که در بریتانیا به عنوان میله گیره شناخته می شود)، چسب ها، یا گاهی اوقات میله های پله فلزی تزئینی.

فرش دیوار به دیوار از قالیچه یا حصیر که کف پوش شل است متمایز می شود، زیرا فرش دیوار به دیوار روی زمین ثابت می شود و مساحت بسیار بیشتری را می پوشاند.

 • منابع:
  1. carpet
 • تبلیغات: 
  1. با استفاده از توت فرنگی خشک بهترین ماسک صورت را بسازید
  2. علت آلرژی برخی افراد به زیره چیست
  3. روش ساخت چهار شامپو بدن پرپشت کننده مو در خانه!
  4. بهترین شلوار جین کدام است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.