با خوردن سیب سبز ترش میکروب های بدنتان را از بین ببرید

سیب سبز ترش ممکن است چندین فواید از جمله بهبود سلامت قلب و کاهش خطر ابتلا به سرطان و دیابت داشته باشد آنها همچنین ممکن است به کاهش وزن کمک کنند.

چندین مطالعه اثرات سیب را بر عوامل خطر بیماری قلبی بررسی کرده اند.

یک مطالعه همستر نشان داد که سیب می تواند سطح کلسترول کل را کاهش دهد و منجر به کاهش شدید 48٪ در تجمع پلاک در داخل شریان ها شود.

یک مطالعه انسانی در فنلاند نشان داد افرادی که بیش از 1.9 اونس (54 گرم) سیب در روز مصرف می‌کردند، به طور قابل‌توجهی در خطر ابتلا به بیماری قلبی کمتر بودند.

به طور خاص، خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی در زنان 43 درصد و در مردان 19 درصد کمتر بود.

بسیاری از مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان می‌دهند که فیتونوترینت‌های سیب می‌توانند در برابر سرطان‌های ریه و روده بزرگ محافظت کنند.

سیب

شواهد بالقوه از مطالعات روی افراد نیز وجود دارد.

یک مطالعه نشان داد که افرادی که 1 یا بیشتر سیب در روز مصرف می‌کنند در معرض خطر کمتری برای ابتلا به سرطان هستند، از جمله خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و سینه به ترتیب 20% و 18% سیب به طور کلی به خوبی تحمل می شود.

با این حال، آنها ممکن است برای افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر (IBS) مشکلاتی ایجاد کنند، زیرا حاوی FODMAPs هستند، دسته وسیعی از فیبرها که باعث علائم گوارشی، از جمله گاز و درد شکم، در برخی افراد می شود.

محتوای فروکتوز آنها ممکن است برای افراد مبتلا به عدم تحمل فروکتوز نیز مشکل ساز باشد سیب سالم، خوش طعم و از محبوب ترین میوه ها در جهان است.

اگرچه آنها از نظر ویتامین و مواد معدنی غنی نیستند، اما منبع خوبی از فیبر و آنتی اکسیدان هستند.

اگر می خواهید سالم غذا بخورید، سیب یک انتخاب عالی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.