با مصرف پسته فندقی امسال در کارها موفق شوید

پسته فندقی امسال که به عنوان میان وعده محبوب است، از خانواده سماق (Anacardiaceae) می آید. برخلاف گردو یا فندق، این در واقع از نظر گیاه شناسی یک آجیل نیست. در عوض، پسته، مانند آلو یا هلو، میوه های هسته دار هستند.

پسته اینگونه رشد می کند

ارتفاع رشد: 1.8 تا 5 متر
عرض رشد: 2 تا 3 متر
شکل رشد: رشد بوته ای
رنگ و فصل گل: قهوه ای مایل به سبز از فروردین تا خرداد
رنگ میوه: اول قرمز، بعد سیاه
سرسختی: مقاوم نیست
نکته: بادام زمینی که محبوب هم هست از نظر گیاه شناسی به خانواده حبوبات (Fabaceae) تعلق دارد. اصطلاح انگلیسی Peanut این رابطه را با peas (نخود انگلیسی) نشان می دهد.

پسته در این کشور فقط با سختی می تواند رشد کند. این عمدتا به دلیل شرایط آب و هوایی ترجیحی آجیل است که به شرح زیر مشخص می شود:

آفتاب کامل
از عواملی مانند باد و باران محافظت می شود
حداقل دما 20 درجه سانتیگراد (پیوسته)
بستر خاک نقش مهمی در نگهداری درختان پسته دارد. در طبیعت، اینها معمولاً در مناطق بیابانی بسیار خشک رشد می کنند. بنابراین شرایط خاک باید تا حد امکان با شرایط طبیعی سازگار شود.

چگالی کم مواد مغذی
نفوذپذیری آب بالا
قوام شنی تا ماسه ای
پس از آن، پسته هنوز هم امروزه عمدتاً در خاورمیانه و آسیا یافت می شود.

نکته: برای ایجاد یک بستر بهینه، مخلوط ماسه، شن، خاک رس منبسط شده و خاک کاکتوس و ایجاد یک لایه زهکشی را توصیه می کنیم.

درختان پسته برای مصرف جهانی در مزارع کشت می شوند. مهم ترین کشورها به ترتیب حروف الفبا در زیر فهرست شده اند.نگهداری از درخت پسته بسیار ساده است.

بنابراین، برای کشت در مزرعه نیز مناسب است. پسته فقط زمانی نیاز به آبیاری دارد که بستر کاملا خشک شود. میزان رطوبت فعلی را می توان به راحتی با استفاده از تست انگشت تعیین کرد.

برای انجام این کار، یک انگشت در عمق حدود سه تا چهار سانتی متری در زمین فرو می رود. اگر خاک قبلاً در این عمق خشک شده باشد، می توان دوباره گیاه را آبیاری کرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.