عسل وحشی طبیعی باعث تقویت بینایی در کودکان می شود

عسل وحشی طبیعی یک مایع قندی و چسبناک است که تقریباً 5500 سال پیش از دوران ماقبل تاریخ استفاده می شد.

در لوح سومری، اولین شواهد حکاکی شده از عسل در 2100-2000 قبل از میلاد یافت شد بیشتر تمدن‌های قدیمی مانند یونانی‌ها، چینی‌ها، مصری‌ها، رومی‌ها، مایاها و بابلی‌ها از عسل برای تغذیه و همچنین برای اهداف دارویی استفاده می‌کردند.

فواید سلامتی متعددی را نشان می دهد که شامل اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد باکتریایی، ضد دیابتی و محافظتی در تنفس، سیستم گوارش، قلب و عروق و سیستم عصبی است.

عسل را بر اساس منشأ یا نحوه برداشت و فرآوری آن می‌توان به عسل شکوفه، عسل عسل یا عسل جنگلی، عسل تک گل، عسل چند گل، عسل خام، عسل دانه‌بندی شده، عسل صاف شده، عسل فوق فیلتر شده، عسل اولتراسونیک، عسل تک گلی، عسل دسته‌بندی کرد.

عسل شانه ای، عسل خشک، عسل زده شده یا خامه ای. روش های استخراج، فرآوری، بسته بندی و نگهداری عسل ظاهر فیزیکی عسل را تغییر می دهد.

با این وجود، برخی از خواص اولیه مرتبط با عسل، بدون توجه به پروتکل‌های مورد استفاده در تشکیل آن مانند محتوای H2O، پیکربندی ماده و حفظ آب، به آن کمک می‌کنند.

عسل

سایر ساختارها و ویژگی های فیزیکی عسل عبارتند از طعم، بو، رنگ، گرما و تبلور بسته به منبع عسل، قدیمی بودن و شرایط نگهداری بسته‌بندی، عسل مایع ممکن است شفاف یا بدون رنگ، زرد، کهربایی تا کهربایی تیره یا سیاه باشد.

عسل از دانه‌های گرده، آب، موم، ویتامین‌ها، قندها، مواد معدنی ضروری، اسیدهای آمینه، پروتئین‌ها، آنزیم‌ها، رنگدانه‌ها و دانه‌های گرده و مواد شیمیایی گیاهی متعدد با 180 نوع کمپلکس دیگر تشکیل شده است.

از نظر شیمیایی، از آنزیم ها، اسیدهای آلی و اسیدهای فنولیک تشکیل شده است که اسید گلوکونیک فراوان ترین اسید آلی است.

اسیدهای فنولیک به ترتیب شامل غیر فلاونوئیدها و فلاونوئیدها مانند ایزوفلاون ها، فلاون ها، آنتوسیانیدین ها، فلاونون ها، فلاونول ها، کالکون ها و آنزیم ها شامل گلوکز اکسیداز، ساکاراز، کاتالاز و دیاستاز و غیره می باشند.

اثر ترکیبات مختلف عسل به‌دست‌آمده برای مهار التهاب، استرس اکسیداتیو، تکثیر، متاستاز، رگ‌زایی و القای آپوپتوز مشخص شده است.

همچنین، عسل برای تنظیم دیابت، بیماری های قلبی عروقی و عصبی فارماکولوژیک مشخص شده است با این حال، تحقیقات مبتنی بر مکانیسم بیشتری برای ترویج مصرف این غذای سالم در جمعیت عمومی، ترویج سبک زندگی سالم و تنظیم فرآیندهای عادی زندگی باید انجام شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.