فروشنده کاشی آشپزخانه یزد از فروش این محصول ثروتمندترین مرد ایران شناخته شد

ریزنمونه‌ها برای آماده‌سازی برش‌ها گرفته شد و با میکروسکوپ نوری و الکترونیکی آنالیز شدند. ترکیب این سرامیک ها، تکنیک ساخت آنها و زمان کاربرد آن در مناطق مختلف کاخ در این اثر مشخص شده است.

کاشی آشپزخانه یزد با طعم اسلامی هنوز در بسیاری از ساختمان ها در اسپانیا و مراکش یافت می شود. در کشور اخیر به آنها “zelige” داده شده است. حتی در نمای پادشاه پدرو اول این آلکازار واقعی کاشی‌های کوچکی بین گچ‌کاری‌ها قرار داده شده است که زیبایی آن را افزایش می‌دهد.

پنج رنگ در سرامیک های لعابدار یافت شده است: سبز، سیاه، ملاسی، سفید و آبی. Fe، Co، Cu، Mn و Sn عناصر شیمیایی اصلی رنگ فاز شیشه این سرامیک ها هستند.

ترکیبات ولاستونیت، کوارتز، بوستامیت و فلدسپات در فاز شیشه ای یافت شده است. Casiterite و Malayaite نیز با XRD مشخص شده اند.

خمیر سرامیکی مورد استفاده برای تولید کلسیم بود و در حدود 900 درجه سانتیگراد حرارت داده شد. تناردیت، گچ، کلرید سدیم و ترکیبات نیتروژن در سرامیک مشخص شده اند و مسئول دگرسانی آنها هستند.

اطلاعات به‌دست‌آمده در 24 زون مورد مطالعه نشان می‌دهد که به دلیل زمان‌های مختلف قرارگیری کاشی‌ها و انجام مرمت‌ها در طول زمان، در سرامیک‌ها همگنی وجود ندارد. سرامیک ها دارای 3 گروه اصلی هستند: الف) احتمالاً مربوط به قرن 14، ب)، احتمالاً مربوط به قرن 15-16 و ج) از قرن 19-20 و مرمت های اخیر.

ر کاخ Mudéjar Alcázar در سویل (اسپانیا)، که در قرن 14 ساخته شد، تکنیک کاشی به طور گسترده در تمام اتاق های آن استفاده شد. در این زمان از تکنیک کاشی کاری سرامیک در شمال آفریقا و اندلس استفاده می شد.

پس از فتح سویا در سال 1248، ساخت و سازهای جدیدی در آلکازار این شهر انجام شد. کاخ Mudéjar که با نام‌های کاخ پدرو اول یا کاخ پادشاه دون پدرو نیز شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین بناهای ساخته شده به سبک مدجار محسوب می‌شود.

مدجار هنری است که با حفظ و آمیختگی عناصر هنر مسیحی و مسلمان مشخص می شود. نویسندگان آن صنعتگران مسیحی، یهودی و مدجار (مسلمانانی که پس از شکست در قلمرو مسیحی اجازه ماندن داشتند) بودند. برای زنده کردن سطح صاف دیوارها، صنعتگران Mudejar نقوش موزاییکی پیچیده با ترکیبات هندسی را توسعه دادند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.