لوله پلی اتیلن نمره 32 که در عمق آب دریا قرار دارد

وضعیت سیستم های خط لوله پلی اتیلن نمره 32 اتحاد جماهیر شوروی، همانطور که همه می دانند، چیزهای زیادی برای دلخواه باقی می گذارد. سیستم های قدیمی که به طور مداوم از کار افتاده و مصرف کنندگان را از آب سرد و گرم برای مدت طولانی محروم می کنند، نیازمند توجه مکرر تیم های تعمیر هستند.

به تدریج آنها با نمونه های مدرن جایگزین می شوند. در حال حاضر یک شیء مطلوب برای نصب سیستم های دفع و فاضلاب، لوله پلی اتیلن آب است. او موضوع این مقاله خواهد بود.

دلیل علاقه روزافزون به استفاده از لوله های پلاستیکی برای ارتباطات مهندسی چیست؟ چرا لوله های آب بیشتر و بیشتر از لوله های پلی اتیلن ساخته می شوند؟ پاسخ به سوالات مزیت های انکارناپذیر آنها خواهد بود که عبارتند از:

مقاومت در برابر شکست. این لوله ها به دلیل انعطاف پذیری تحت تاثیر دمای پایین محیط نمی ترکند.
مقاوم در برابر خوردگی.
در برابر مایعات تهاجمی مقاوم است.
سهولت حمل و نقل.
سهولت نصب و در نتیجه قابلیت اطمینان کل سیستم نصب شده.
وزن سبک در مقایسه با لوله های فولادی و چدنی.
مدت طولانی کارکرد بدون مشکل (بیش از 50 سال).
قیمت قابل قبول.

 

برای ارزیابی صحیح هزینه ساخت یک سیستم خاص، کارشناسان چندین پارامتر مختلف را ارزیابی می کنند:

طول کل منبع آب طراحی شده.
قطر لوله های مورد استفاده
فاصله از جسم.
نیاز به استفاده از برق برای نصب.
نوع و تعداد گره های انشعاب خط لوله.
طبقه بندی خاک در محل نصب آب خارجی از لوله های پلی اتیلن و سایر شاخص ها.

بسته به شرایط خاص و هدف سیستم نصب شده، از یک نوع اتصال استفاده می شود. قطر لوله ها همچنین بر نحوه جوشکاری آنها تأثیر می گذارد:

لوله های تا قطر 110 میلی متر را می توان به هر طریقی به هم وصل کرد. لوله هایی که قطر آنها بیشتر از این مقدار باشد، با جوش لب به لب یا از کوپلینگ های الکتریکی استفاده می کنند.

به شرطی که فضای کافی برای قرار دادن تجهیزات جوش وجود داشته باشد، می توان از جوش لب به لب استفاده کرد، چه لوله پلی اتیلن برای آب سرد فشار پایین باشد یا یک لوله با قطر زیاد. در همان جایی که دسترسی به سطوح جوشکاری مشکل است، از روش های دیگری استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.