مصرف حبوبات فله در کرج جنین را زرنگ می کند

حبوبات فله در کرج دارای گره های خاصی در ریشه خود هستند که محل زندگی یک باکتری تثبیت کننده نیتروژن به نام ریزوبیا هستند و این دو یک رابطه همزیستی ایجاد می کنند: باکتری ها نوعی نیتروژن را در اختیار گیاه قرار می دهند که می تواند استفاده کند، در حالی که گیاه قندها را برای باکتری ها فراهم می کند. و پروتئین ها

محققان ژنوم اولیه یونجه بشکه ای (Medicago truncatula)، گونه ای مدل برای مطالعه حبوبات را تولید کردند که حاوی حدود 94 درصد از ژن های آن است. نتایج نشان داد که چگونه ندول های حبوبات طی میلیون ها سال تکامل یافته اند. آنها این نتایج را در مجله Nature منتشر کرده اند.

تیم تحقیقاتی که شامل Ton Bisseling از دانشگاه ملک سعود در ریاض بود، دریافت که منشاء این گره‌ها را می‌توان به رویدادی که حدود 58 میلیون سال پیش رخ داد، زمانی که کل ژنوم خود را بازتولید کرد، ردیابی کرد. این تیم خاطرنشان کرد که بسیاری از ژن‌هایی که بازتولید شده‌اند، عملکردهای جدیدی پیدا کردند. منجر به ایجاد گره ها شد. با این حال، این ژن‌ها بر روی ژن‌های قدیمی‌تر مرتبط با گره‌هایی که 140 تا 150 میلیون سال قبل تشکیل شده بودند، تولید شدند.

محققان روشی را پیشنهاد کردند که در آن لوبولا بلانگا توانایی تعامل با باکتری‌ها را پس از اصلاح ژن‌های قدیمی‌تر پس از تکرار ژنوم کامل به دست آورد. این رابطه در حال ظهور منجر به ارتباط پیچیده بین حبوبات و باکتری ها شد که هنوز هم وجود دارد، که این گیاهان را به ویژه برای انسان مفید می کند.

توالی یابی ژنتیکی همچنین نشان داد که لوب بشکه حاوی یک محل اتصال به طول 764 نوکلئوتید برای ژن های NBS-LRR است، ژن هایی که در تشخیص بیماری نقش دارند، بیش از هر گیاه دیگری که توالی یابی شده است.

نوین یانگ، نویسنده اصلی این تحقیق می گوید: “این در درجه اول از منظر بنیادی جالب است. یک مزیت بالقوه ممکن است این باشد که بررسی ژن های NBS-LRR لیستی از بخش هایی را به ما می دهد که می توانند در مقابله با مشکلات بیماری جدید مفید باشند. “

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.