کشاورزی توانست با بذر سیب زمینی گلابی پرورش دهد!

بذرهای فروخته شده توسط تکثیرکننده ها در چندین نسل توسط کشاورزان سیب زمینی کاشته می شوند.

برخی از دلالان سود جو در تاش هستند تا هر لحظه از قیمت بذر سیب زمینی آگاهی لازمه را داشته باشند.

سیب‌زمینی بذر گواهی شده در مقایسه با سیب‌زمینی بذر محلی تا نسل سوم استفاده مجدد در مزارع کشاورز، عملکرد بیشتری داشت.

در اینجا ما افزایش عملکرد را تنها در طول دو فصل استفاده مجدد فرض کردیم زیرا اکثریت قریب به اتفاق بذرهای با کیفیت بالا در سه کشور گواهینامه ندارند.

بعلاوه فرض بر این بود که تمامی بذرها مزیت عملکرد خود را در مقایسه با بذر محلی پس از کاشت چهارم به عنوان بذر آغازگر از دست داده اند.

از آنجایی که کشاورزان سیب زمینی زراعتی غده های بزرگ خود را به عنوان سیب زمینی آماده می فروشند و فقط غده های کوچکتر را دوباره می کارند، میانگین نرخ ضرب در مزارع کشاورزان سیب زمینی ظروفی 2 در نظر گرفته شد.

بذر سیب زمینی

با این تخمین های محافظه کارانه از متغیرهای وارد شده به مدل، کل ضریب ضرب مورد انتظار برای دانه اولیه با کیفیت بالا تزریق شده به سیستم بذر را می توان به عنوان مجموع تمام مربع های خاکستری محاسبه کرد.

مربع های خاکستری نشان دهنده سیب زمینی بذری با کیفیت بالا است که برای تولید سیب زمینی آماده کاشته شده است.

در جدول 8 میانگین مقادیر بذر استارتر تولید شده در کنیا، اوگاندا و اتیوپی برای محاسبه مقدار کل سیب زمینی بذر با کیفیت بالا که سالانه در سه کشور موجود است، استفاده شده است.

هنگام پیش‌بینی این میزان در برابر نیاز بذر محاسبه‌شده در سه کشور، به این معنی است که تخمین زده می‌شود که 1.6، 2.4 درصد و 1.3 درصد از کل نیاز بذر توسط سیب‌زمینی‌های بذر با کیفیت نسبتاً بالا تامین می‌شود که از بذر پایه‌ای که در ابتدا توسط کشور فروخته می‌شود، تامین می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.